Právne a ekonomické aspekty korupcie

konferencia 25.10.2019

18. 09. 2019 08.43 hod.

Univerzita komenského v Bratislave

Právnická fakulta

Katedra trestného práva, kriminológie a kriminalistiky

si Vás dovoľuje pozvať na medzinárodnú vedeckú konferenciu

s názvom

PRÁVNE A EKONOMICKÉ ASPEKTY

KORUPCIE

-          PRÍČINY, DÔSLEDKY, PREVENCIA A EKONOMICKÁ ANALÝZA PRÁVNEJ ÚPRAVY

organizovanú

v rámci projektu VEGA č. 1/0049/17 Právne a ekonomické aspekty korupcie - príčiny, dôsledky, prevencia a ekonomická analýza právnej úpravy

25. októbra 2019

v priestoroch Právnickej fakulty Univerzity Komenského

v Bratislave,

pod záštitou vedúceho projektu

prof. JUDr. Tomáša Strémyho, PhD.

Cieľom konferencie je analyzovať spoločenské, právne a ekonomické súvislosti korupčného správania v Slovenskej republike v širšom kontexte strednej Európy. Analýze podliehajú trestné činy korupcie, a to v súvislosti s činnosťou orgánov verejnej moci i v obchodnoprávnych vzťahoch, osobitne v športe, z rôznorodých teoretických a praktických hľadísk s víziou a odporúčaniami de lege ferenda.

Účasť na konferencii je bezplatná, ubytovanie a cestovanie si hradia účastníci sami. V prípade záujmu o aktívnu účasť na konferencii Vás prosíme o zaslanie prihlášok s názvami príspevkov do 10. októbra 2019 na adresu trestnepravo.konferencie@gmail.com.

Príspevok bude potrebné odovzdať do 1. novembra 2019 v úprave podľa vzoru, ktorý Vám bude zaslaný. Z konferencie bude vydaný recenzovaný zborník.

Odborní garanti konferencie

prof. JUDr. Jozef Čentéš, PhD.

prof. JUDr. Tomáš Strémy, PhD.

Organizačný výbor konferencie

JUDr. Andrej Beleš, PhD.