Medzinárodné parlamentné štipendium IPS v Nemeckom spolkovom sneme 1.3.-31.7.2020

06. 06. 2019 13.48 hod.

Nemecký spolkový snem a Slobodná univerzita Berlín, Humboldtova univerzita Berlín, Technická univerzita Berlín Vás spoločne pozývajú na Medzinárodné parlamentné štipendium (IPS) na päť mesiacov do Berlína.

IPS sa orientuje na vysoko kvalifikovaných mladých ľudí so záujmom o politiku, ktorí sa chcú po skončení programu vrátiť do svojich vlastí a chcú sa aktívne a zodpovedne podieľať na spoluvytváraní ich demokratickej budúcnosti.

Nemecký spolkový snem, nemecký parlament dáva mladým ľuďom šancu, aby počas 13 týždňovej činnosti u člena Spolkového snemu spoznali nemecký parlamentárny systém a politické procesy v rozhodovaní a aby zároveň získali praktické skúsenosti v oblasti práce v parlamente.

Štipendistov vyberie nezávislá výberová komisia Nemeckého spolkového snemu.

Uzávierka prihlášok je 31.7.2019.