Právnická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Deň otvorených dverí 2019

5. november 2019


21. 10. 2019 15.12 hod.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRAF UK

5. novembra 2019 sa môžeš dozvedieť všetko, čo si chcel/a vedieť o štúdiu na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (PraF UK).

 

PRIPRAVILI SME PRE TEBA BOHATÝ PROGRAM

Program dostupný tu.

 

ČO ŤA ČAKÁ?

Zisti viac o študijných programoch, ktoré PraF UK ponúka.

V stánku PraF UK vo vestibule historickej budovy UK ti naši zamestnanci a študenti porozprávajú o bakalárskych a magisterských študijných programoch, ktoré naša fakulta ponúka.

Spýtaj sa študentov a zamestnancov PraF UK, ako prebieha štúdium práva na PraF UK.

Moderné, inovatívne a praktické štúdium práva? U nás sa to dá! Zamestnanci PraF UK a študenti v stánku PraF UK ti porozprávajú o klinických predmetoch, o nekomentovaných právnych predpisoch na skúške, o možnosti absolvovania stáží počas štúdia na rôznych inštitúciách, ako aj o štúdiu v zahraničí.

Počas prehliadky fakulty ti ukážeme ako to u nás vyzerá.

Ukážeme ti najzaujímavejšie priestory PraF UK ako knižnicu, amfiteáter, súdnu sieň či počítačovú miestnosť.

Ukážeme ti simulované spory a právnickú debatu.

Študenti PraF UK si pre teba pripravili ukážky simulovaných sporov a právnickú debatu. V súdnej sieni tak môžeš zažiť simulovaný priebeh konania pred Európskym súdom pre ľudské práva či súdne konanie vo veci rozvodu pre neveru manžela. V rámci debaty budeš svedkom argumentačnej vojny o slobode slova.

Čaká ťa výstava predmetov použitých pri trestnej činnosti.

Vychádzková palica ako strelná zbraň? Strelná zbraň použitá pri trestnej činnosti? Sekera, ktorú v roku 1960 použil Ján Jenej v kostole v Námestove pri vražde troch ľudí? Aj tieto predmety môžeš vidieť na výstave zo zbierky Katedry trestného práva, kriminológie a kriminalistiky PraF UK.

AKO NÁS NÁJDEŠ?

Sídlime na Šafárikovo nám. č. 6 v Bratislave.

Najbližšia zastávka MHD je Šafárikovo nám., UK.