Právnická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

HISTORICKÝ ÚSPECH V SIMULOVANOM SÚDNOM SPORE

Dňa 1. mája 2024, Haag


03. 06. 2024 09.30 hod.

 

Tímu Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave sa podarilo dosiahnuť výnimočný úspech na medzinárodnom simulovanom súdnom spore Telders International Law Moot Court Competition.

V 47. ročníku najväčšej európskej súťaže simulujúcej konanie pred Medzinárodným súdnym dvorom reprezentoval fakultu tím v zložení Barbara Vargová, Denisa Demianová, Ema A. Chromá a Eva Hamašová pod vedením koučov Dr. Nikolasa Sabjána a Dr. Igora Hrona. Tímu sa podarilo v náročnej konkurencii európskych univerzít prebojovať až do finálového kola, z ktorého si odnášajú viaceré významné ocenenia. 

Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave sa umiestnila v celkovom poradí na 1. mieste, za čo získala prestížnu cenu Max Huber Award, venovanú švajčiarskym veľvyslanectvom v Holandsku. Okrem toho sa finálovej dvojici reprezentujúcej pozíciu žalovaného štátu podarilo získať cenu Best Oral Argument for the Respondent a zároveň si zo súťaže odnáša individuálnu cenu pre celkovo najlepšiu rečníčku, Best Oralist Award, Ema A. Chromá.

Tento úspech je výsledkom tvrdej práce a odhodlania celého tímu, ako aj kvalitného vedenia našich pedagógov, ktorí venovali nespočetné hodiny príprave a tréningu tímu. Sme hrdí na to, že môžeme podporovať a rozvíjať budúce talenty, ktoré sú pripravené čeliť najnáročnejším výzvam v oblasti medzinárodného práva v konkurencii najlepších európskych univerzít.

 Tlačová správa dostupná TU