Právnická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Online kondolenčná kniha

Prostredníctvom online kondolenčnej knihy môžete vzdať úctu zosnulému Mgr. Petrovi Rakovskému, PhD.


25. 06. 2021 12.45 hod.

Kondolenciu je možné poslať prostredníctvom formulára.

  

 

 

Pán doktor Rakovský ma učil jeden semester finančné právo, pričom ma aj skúšal. Z jeho seminárov bola vidieť profesionalita a zanietenosť k témam, ktoré sme rozoberali. Jeho výučba bola príkladová, spolupráca so študentmi ukážková. Je to veľká škoda pre akademickú obec. Rodine a blízkym prajem úprimnú sústrasť. 

 

Odpočívajte v pokoji, pán doktor. Ďakujem Vám za Vašu ochotu pomôcť.

Richard Kráľ

 

Ďakujeme Vám za čas, energiu, ktoré ste nám študentom venovali za vašu ústretovosť a úprimnosť. So smútkom v srdci sme museli prijať informáciu, že už sa nestretneme ani len na online prednáške. Ďakujeme za všetko. Odpočívajte v pokoji. Úprimnú sústrasť smútiacej rodine. 

Jaroslav Brezina

 

Bol ste férový a spravodlivý človek a budete veľmi chýbať aj nám študentom. Odpočívajte v pokoji nikdy na Vás nezabudneme

Patrik Cesnek

 

Opustil nás jeden úžasný človek, na ktorého budeme mať vždy krásne spomienky. Napriek tragickej udalosti, ktorá sa udiala, jeho osoba bude žiť naďalej, či už v našom srdci, spomienkach a odkaze zanechanom na fakulte. Peťo, nikdy na teba nezabudneme! A ver, že najťažšou vecou je sa s tebou rozlúčiť.

Milan Sklenár

 

Úprimnú sústrasť prajem celej rodine. 

Miriam Prejsova

 

Láskyplný člověk raději sám prožívá bolest, než by ji jiným působil. Peťo byl si láskyplným člověkem.

František Kéri

 

Vždy ochotný pomôcť, extrémne príjemný a ľudský, vynikajuci vyučujúci. Mala som tú česť len jeden semester, ale zanechal vo mne stopu do konca života. Ďakujem za príležitosť stretnúť sa s Vami!

 

Ďakujeme, pán profesor. 

 

Úprimnú sústrasť ! Budú nám veľmi chýbať semináre plné humoru, odborných rád a cenných skúseností. Posielame jedno veľké Ďakujem.

Nikola Harantová

 

Talentovaný, no najmä dobrý človek. Budeš chýbať. Úprimnú sústrasť pozostalým a blízkym.

Róbert Zsembera

 

Jeden z najlepších vyučujúcich, budeš chýbať

 

Vážená smútiaca rodina, vážené smútočné zhromaždenie,  v pondelok nás zasiahla správa o úmrtí nášho kolegu a priateľa Petra Rakovského, preto prosím prijmite v mene celej advokátskej kancelárie BAJO LEGAL úprimnú sústrasť vo Vašom hlbokom zármutku.   Peťo!  Tvoj odchod znamená stratu nie len výnimočného, spoľahlivého a príjemného človeka ale takisto odborníka a vždy usmiateho pedagóga. Česť Tvojej pamiatke.

Branislav Jablonka Advokátska kancelária BAJO LEGAL, s.r.o.

 

Prijmite úprimnú sústrasť vo Vašom hlbokom zármutku.

 

Čas ubieha a nevráti, čo vzal. Len láska, úcta a spomienky v srdciach zostavajú. Úprimnú sústrasť.

Lukáš Kozaňák

 

Odišiel vždy pozitívne naladený, inteligentný, talentovaný a schopný človek. S touto stratou bude nesmierne ťažké sa vyrovnať. Peťo, nikdy na Teba nezabudneme, zostane po Tebe nezaplniteľné miesto. Ďakujem, že som mal možnosť Ťa spoznať. Rodine a všetkým blízkym vyjadrujem svoju úprimnú sústrasť a prajem najmä veľa síl do ďalšieho obdobia.

Matúš Mažáry

 

Veľká pozitivita, radosť a v neposlednom prípade ľudskosť z Vás vyžarovala. Ďakujeme za všetky vedomosti, ďakujeme za každú pochvalu, ktorá nás posúvala vpred. Boli ste vzorom ako by mal pedagóg na vysokej škole vyzerať. Ďakujeme a nikdy nezabudneme.

 

Nespravodlivosť. Odišiel vynikajúci človek. Ťažko tomu uveriť, ťažko sa s tým zmieriť. Nikdy nezabudneme, bratku. Daj na nás pozor. 

Igor Slovák

 

Opustil nás jeden skvelý a ústretový pedagóg, ktorý nám bude veľmi chýbať. Bol ochotný pomôcť a mal zmysel pre humor. Úprimnú sústrasť celej rodine.

Soňa Kašická

 

Odpočívaj v pokoji, milý Peťo. Raz sa stretneme na druhej strane a opäť sa na niečom dosýtosti zasmejeme.

Pavol Krajči

 

Úprimnú sústrasť celej rodine,  všetkým kolegom a priateľom.

Zuzana Rosičová

 

Ťažko hľadám slová, ktorými by sa dala vyjadriť obrovská bolesť, ktorú ako my študenti teraz prežívame zo straty jedného z najlepších pedagógov našej fakulty, ktorého som mala tú česť osobne spoznať ako vynikajúceho pedagóga s úžasným, ľudským prístup k nám študentom. Nikdy nezabudnem na semináre z finančného práva pod jeho vedením, ktoré vedel podať originálnym, zaujímavým a zrozumiteľným spôsobom. Ďakujeme Vám za všetko a vždy zostanete v našich srdciach. Úprimnú sústrasť celej rodine. 

Lívia Hrebíčková 

 

Chcela by som vyjadriť moju úprimnú sústrasť rodine a blízkym pána Rakovského, bol to veľmi dobrý a vždy pozitívne naladený človek a najmä veľmi priateľský pedagóg. Túto udalosť pociťujem ako odchod dobrého kamaráta. 

Michaela Bajerová

 

Jedna skúška, 5 minút. Viac nebolo treba pán profesor aby som pochopila, akým výnimočným človekom ste bol. Vaša povesť Vás predbehla a nesklamala. Bola to moja najmilšia a najkrajšia skúška v živote. Dva týždne späť pán profesor, dva týždne späť ste mi prežiaril deň a dnes so smútkom píšem tieto slová. Ste pre mňa stelesnením slova pedagóg. Rodine a pozostalým posielam veľmi veľa podpory v týchto ťažkých dňoch. Opustil nás výnimočný človek, ktorí robil radosť všetkým okolo seba. Pán profesor, odpočívate v pokoji. Chýbate nám tu 

Kristína Jurová

 

Len ťažko sa píšu tieto riadky. Semináre, ktoré viedol pán doktor boli vždy plné odbornosti a zároveň humoru, veľké ďakujem za možnosť ich navštevovať. Bol človekom so skvelými vlastnosťami, vždy bol ochotný pomôcť s akoukoľvek maličkosťou a poskytnúť svoju radu. Práve vďaka nemu sa semináre finančného práva stali príjemne strávenými hodinami, na ktoré sa mohol nejeden študent tešiť. Navždy zostane v spomienkach nejedného z nás ako neobyčajne výnimočný človek. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine a blízkym. 

 

Skvelý človek, strata pána doktora je neuveriteľná a ťažko sa s ňou zmieruje. Vyjadrujem najhlbšiu úprimnú sústrasť. 

 

Myslím, že osobnosť pána doktora vystihovali najlepšie slová Matky Terezy, ktorá zvykla hovoriť: „Buď prejavom láskavosti, maj láskavosť v tvári, v očiach, v úsmeve, vo vďačnom pozdrave a snaž sa, aby ľudia po stretnutí s tebou odchádzali vždy šťastnejší.“ Vyjadrujem úprimnú sústrasť. 

 

Peťo bol super pozitívny človek, vždy ochotný pomôcť. Budeš nám chýbať. Odpočívaj v pokoji. 

Filip Šuran

 

Vyslovujem úprimnú sústrasť rodine, priateľom, kolegom a tým, ktorí mali tú česť bližšie poznať takého skvelého, vľúdneho, vždy usmiateho človeka.

 

Úprimnú sústrasť a veľa síl všetkým pozostalým. 

Matej Korvín

 

Ďakujem Vám pán doktor za úžasné semináre a za Váš skvelý prístup. Ďakujem aj vašej rodine, že vychovali takého úžasného syna, ľudia ako on robia tento svet lepším miestom. 

 

Napriek tomu, že doktor Rakovský ma učil len jeden semester, dovoľujem si s čistým svedomím povedať, že bol a vždy bude jedným s najľudskejších, najústretovejších a najpriateľskejších pedagógov akých som v škole stretla. Na semimáre mi ho odporučili kolegovia z vyšších ročníkov a ani na sekundu som neoľutovala, že som ich poslúchla. Na semimároch nás vždy vítal s úsmevom na tváry a dobrou náladou. Vždy bol ochotný pomôcť a preberanú tému vysvetliť, aby sme čo najlepšie rozumeli. Dovolím si povedať, že po skončení vyučovacej časti semestra, sme sa všetci jeho študenti tešili na ďalší semester, kedy si k nemu opäť budeme môcť zapísať semináre, žiaľ už nám to nebolo dopriate a je ťažké sa s tým zmieriť. Pán doktor, ďakujeme Vám za Vašu láskavosť, ochotu pomôcť, humor a vždy profesionálny prístup, vždy budete vzorom ako by mal pedagóg vyzerať. Zároveň by som chcela smútiacej rodine a priateľom vyjadriť svoju najhlbšu úprimnú sústrať a poslať im veľa síl. Česť jeho pamiatke! 

 

Neopísateľná škoda tak mladého, šikovného a dobrého človeka, ktorému ležalo na srdci spraviť Slovensko lepším miestom. Úprimnú sústrasť rodine a blízkym. 

 

Neopísateľná škoda tak mladého, šikovného a dobrého človeka, ktorému ležalo na srdci spraviť Slovensko lepším miestom. Úprimnú sústrasť rodine a blízkym. 

 

Odišiel jeden z najpohodovejších, najústretovejších, najmilších ľudí, ktorých som kedy mohol spoznať. I keď sme boli v kontakte iba 2 semestre, vo vzťahu študent a pedagóg, bol to človek s veľmi veľkým nadhľadom, pochopením a zmyslom pre navodenie veľmi priateľskej atmosféry. Česť jeho pamiatke.

 

Odišiel človek, ktorého si všetci budeme pamätať ako večne usmiateho, láskavého, pokorného, inteligentného... Som nesmierne vďačná, že som mala možnosť spoznať ťa. Vyjadrujem najhlbšiu úprimnú sústrasť rodine a blízkym. Česť Tvojej pamiatke Peťo, odpočívaj v pokoji... Nikdy nezabudneme!

 

Rodine a blízkym vyjadrujem úprimnú sústrasť...

Michaela Žikavská

 

Touto cestou by som sa chcela poďakovať pánovi magistrovi Petrovi Rákovskému za jeho milý a pozitívny prístup na seminároch a aj mimo nich. Vždy ich viedol v dobrej nálade a vždy bol ochotný pomôcť. Je to stále neuveriteľné, že nás opustil tak mladý a múdry človek. Nech odpočíva v pokoji a dáva pozor na svojich najbližších, ktorých nečakane opustil. Budeme na neho spomínať len v dobrom. 

 

Jeden veľký šok. Peťo bol vždy usmievavý človek a vedel so všetkým pomôcť. Prajem úprimnú sústrasť celej rodine, priateľke a všetkým známym. Odpočívaj v pokoji Peťo

 

Drahý Peťo, bol si pre nás všetkých skvelým kolegom, vynikajúcim pedagógom, verným priateľom a pre mňa osobne v mnohom vzorom, ktorý som sa snažil nasledovať. Vďaka tvojej pracovitosti, skromnosti a dobrej povahe si už v takom mladom veku zanechal na všetkých v tvojom okolí nezmazateľný vplyv. Odpočívaj v pokoji kamarát, vedz, že nikdy nezabudneme.

Daniel Zigo

 

Sú chvíle, ktoré nevieme pochopiť a s ktorými sa len ťažko dokážeme zmieriť. Chvíle, ktoré považujeme za veľkú nespravodlivosť a nechceme im uveriť. Chvíle, ktoré nás naplnia veľkým smútkom. Odchod tak mladého a vynikajúceho človeka je práve takýmto okamihom. Prajem úprimnú sústrasť celej rodine. Odpočívaj v pokoji Peťko. 

Petronela Luprichová

 

Vyjadrujem úprimnú sústrasť celej Peťovej rodine Rakovských. Peťo odišiel nečakane, veľmi mladý a v čase, keď sa mu postupne začínali napĺňať jeho sny, pričom som si úplne istý, že by pomohol aj Slovensku ako krajine, keďže bol šikovný mladý odborník vo finančnom práve.  Česť Peťovej pamiatke a budeme na Teba spomínať všetci v dobrom. Odpočívaj v pokoji a svetlo večné, nech Ti svieti Peťo...  :-( 

Mgr. Anton Martvoň, PhD.

 

Bol to a stále je šok, katastrofa a veľmi ťažko sa hľadajú slová. Peťo bol super kolega a kamarát, vždy usmiaty, pozitívne naladený, nápomocný a zodpovedný. Odpočívaj v pokoji Peťo! úprimnú sústrasť celej rodine a blízkym.

Andrea Szakács